Consulta, New York Retail's Big Show'da
Consulta, New York Retail's Big Show'da Anasayfa / Consulta, New York Retail's Big Show'da Consulta, New York Retail's Big Show'da Consulta Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirliğin Yönetim Danışmanlığı bölümünün perakende sektöründe uzman danışmanları, Sinan AYDOĞUŞ ve Erkan YAPRAK, Ocak ayında New York’ta katılmış oldukları, perakendenin en büyük show’u olan Retail's Big Show 2015’e ilişkin değerli gözlem ve deneyimlerini bizlerle paylaştılar. Ulusal Perakende Federasyonun düzenlediği Retail's Big Show her sene dünyanın en büyük perakende organizasyonuna ev sahipliği yapıyor. 2015 yılında da 85 ülkeden, 34 binin üzerinde katılımcı, perakendenin büyük showuna katılmak için New York’a geldi.

Consulta Yönetim Danışmanlığı bölümünün Perakende sektöründe uzman danışmanları Sinan AYDOĞUŞ ve Erkan YAPRAK, Ocak ayında New York’ta katılmış oldukları, perakendenin en büyük show’u olan Retails Big Show 2015’e ilişkin değerli gözlem ve deneyimlerini bizlerle paylaştılar. Ulusal Perakende Federasyonun düzenlediği Retails Big Show her sene dünyanın en büyük perakende organizasyonuna ev sahipliği yapıyor. 2015 yılında da 85 ülkeden, 34 binin üzerinde katılımcı, perakendenin büyük showuna katılmak için New York’a geldi.


Organizasyon boyunca Consulta danışmanları, bir yandan 300’ü aşkın uzmandan kendi tecrübelerini dinleyerek, yaklaşık 18 bin metrekarelik Expo alanında 575 firmadan perakende sektöründe çeşitli alanlarda kullanılan en son teknolojilerdeki gelişmeleri yakından görebilme imkanı elde ettiler. NRF Yönetim Kurulu Başkanı ve Saks eski Başkanı / CEO’su Stephen Sadove’nın konuşması ile başlayan Organizasyon, 4 günlük program süresince değinilecek olan konuların özetlenmesiyle başladı. Konu başlıklarını omni-channel ve brick-n-mortar’ın günümüzdeki rolü, mobilin gücü, farklı / yeni teknolojiler ile perakendeciliğin entegrasyonu, yaşanan teknolojik gelişmeler ışığında tüketici istek ve beklentilerinde yaşananlar ile yeni jenerasyonlara ulaşmanın yolları olarak özetlemek mümkün.

Devamı için tıklayınız