Onedrive On-Demand
OneDrive'ın Files On-Demand özelliği sayesinde, OneDrive ve SharePoint Online'daki tüm dosyalarınıza bilgisayarlarınıza indirip depolama alanı harcamak zorunda kalmadan bulut üzerinden çevrimiçi kullanabilirsiniz.

On-demand, yani Türkçesiyle isteğe bağlı olan bu özellik OneDrive’ın verileri buluttan, ihtiyaç duyulduğu takdirde, bilgisayarlarınızda yada mobilde tüm dosya ve klasörleri tamamen eşzamanlamasına gerek olmadan alma izni veriyor.

Bu özellikle dosyaları sadece ihtiyaç duyduğunuz zaman indirecek. Microsoft, Dosya Gezgini içinde yer alan yeni durum ikonları sayesinde bir dosyanın yerelde mi olduğu, yoksa buluttan indirilmesinin mi gerektiğini gösterecek. Eğer çevrim içi konumda tutulan bir dosyayı açarsanız, bu dosya eşzamanlanacak ve internete bağlı olunmadığı zaman da kullanılabilir olacak. Aksi takdirde çevrim dışı eşzamanlama veya her bir dosya için yine tüm klasörleri seçmeniz gerekecek. Microsoft bu dosyaları eski yer tutucu yönteminde olduğu gibi eşzamanlamayacak.

 

Video: https://support.office.com/tr-tr/article/video-onedrive-%C4%B1n-files-on-demand-%C3%B6zelli%C4%9Fiyle-dosya-e%C5%9Fitleme-1ab17c60-af03-4c63-a24c-bb1e131f76c9