Bülten Aboneliği

Güncel bültenlerden haberdar olmak için abone olunuz.

Bülten Kayıt Formu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından PCR Genelgesi - 03 Eylül 2021


Aşı Olmayan İşçilere Haftada 1 Kez PCR Testi Zorunluluğu

03.09.2021


Özet: Bu bültenimizde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan PCR düzenlemesi aktarılmıştır.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 2 Eylül 2021 tarihinde, PCR testi düzenlemesi ile ilgili yeni bir genelge yayınlandı.


Genelgeye göre;

  • Covid-19 aşısı tamamlanmamış işçiler işyerinde karşılaşabilecekleri söz konusu risk ve tedbirler konusunda ayrıca yazılı olarak bilgilendirilecektir.

  • Bilgilendirme sonrasında aşı olmayan işçilere kesin Covid-19 tanısı konması durumunun iş ve sosyal güvenlik mevzuatı açısından olası sonuçları da ayrıca bildirilecektir.

  • Covid-19 aşısı olmayan işçilerden 6 Eylül 2021 tarihi itibarıyla zorunlu olarak haftada bir kez PCR testi yaptırmaları işyeri/işveren tarafından istenebilecek, test sonuçları gerekli işlemler yapılmak üzere kayıt altında tutulacaktır.

  • Sonuç olarak, Bakanlık tarafından da işverenlerce çalışanlardan aşı olmayan kişilere haftada bir kez PCR testine sevk edebilecekleri önerilmiş oldu.


Saygılarımızla

CONSULTA İş ve Sosyal Güvenlik


(*) Sirkülerlerimizde yapılan açıklamalar yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, kesin işlem tesis etmeden önce uzmanlarımızdan görüş ve yönlendirme alınmasını önemle tavsiye ederiz. Bu sirkülerlerin amacı tek başına uygulamalara yön vermek olmayıp; mükelleflerimizin risk, fırsat ve değişiklikler hakkında güncel bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır. Yegâne kaynak olarak sirkülerlerimizdeki açıklamaların kullanılması halinde doğabilecek olası zararlardan CONSULTA sorumlu olmayacaktır.

Dökümanı İndir