Siber Güvenlik Eğitim ve Farkındalık PlatformuKNOWBE4 ile Güvenlik Farkındalık Eğitimi 

 

Çalışanlarımızın bilgi güvenliği konusundaki güçlü ve zayıf yönleri kuruluşun genel güvenliğinde hususunda yadsınamaz bir rol oynamaktadır. Siber saldırganlar her geçen gün sistemler üzerinde teknik zafiyet aramanın zorlaştığının farkındadır. Bu sebeple paralelde tehditlere karşın  bir çok güçlü donanım ve yazılım hizmetleri sunulmaktadır. Kullanıcılara, zararlı kod içeren bir posta gönderip, oltalama içeriklerinde yer alan zararlı bağlantılara tıklamasını beklemek çok daha kolay bir yöntem olmaktadır.

 

Bilgi teknolojileri departmanları olarak çoğunlukla sistem bazlı zafiyetlere odaklanılmaktadır. Fakat en büyük tehlikeler kullanıcılardan doğacak zafiyetlerden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple çalışanları siber güvenlik bilinci konusunda eğitmek her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Düzensiz aralıklara ve sınırlı içerikler ile gerçekleştirilen siber güvenlik eğitim ve farkındalık eğitimleri çalışanların pasif izleyici kitlesinden olmaktan öteye taşımamakla beraber doğacak sosyal mühendislik zafiyetlerine yüksek risk seviyesine taşımamaktadır. 

 

Dünyanın ilk ve en büyük siber güvenlik eğitim ve farkındalık platformu olan KNOWBE4 uygulamaları  siber güvenlik ve farkındalık eğitimlerini çalışanlarımıza doğru sıklıkla ve uygun kapsamla uygulayarak BT Güvenliği ve kültürünü iyileştirerek, insan güvenlik duvarı yaratılmasını sağlamamız gerekmektedir.

 

KNOWBE4 Otomatik Bilgi Güvenliği Farkındalık Platformu

 

Pek çok BT uzmanı, kuruluşları için işe yarayacak bir güvenlik bilinci eğitimi ve kültürü programı oluşturmaya geldiğinde nereden başlayacağını tam olarak bilmemektedir. KNOWBE4 ASAP işte tam bu noktada destek sağlayarak, kuruluşlar için kendi özelleştirilmiş bilgi güvenliği farkındalığı programı oluşturmaya önemli destek sağlayan, BT uzmanları için devrim niteliğinde bir araçtır. KNOWBE4 ASAP, yalnızca birkaç dakika içinde tamamen olgun bir siber güvenlik eğitim ve farkındalık programı oluşturmak için gereken adımları sağlamaktadır. 

 

Nasıl Çalışıyor

  • Kuruluşunuzun hedefleri, uyumluluk gereksinimleri ve kültürü hakkında yedi soruyu yanıtlayın.
  • ASAP, yanıtlarınıza göre eğitim içeriği önerir.
  • Programınızı başlatmak için özelleştirilmiş takvim ve aksiyon listesini alın.
  • Programınızın ayrıntılı ve yönetici özeti raporlarını kolayca dışa aktarın
  • Tamamen olgun bir farkındalık programına 5 dakikada hazır olsun

 

KNOWBE4 Oltalama Alarm Düğmesi

 

KnowBe4'ün Phish Alert eklenti düğmesi, kullanıcılarınıza e-posta tehditlerini güvenlik ekibine iletmenin güvenli bir yolunu sunar. İlgili e-posta analiz edilerek gelecekte maruz kalmaları önler ve e-postayı kullanıcının posta siler kutusundan. 

 

Çalışanlar Tek Tıkla Kimlik Avı E-postalarını Bildiriyor


  • Kullanıcılar simüle edilmiş bir kimlik avı güvenlik testinde kimlik avı uyarısı düğmesine tıklaması ile eylem raporlanır.
  • Kullanıcılar simüle edilmemiş bir kimlik avı e-postasında kimlik avı uyarısı düğmesini tıkladığında, e-posta doğrudan olay müdahale ekibinize iletilir.
  • Tamamen özelleştirilebilir düğme metni ve kullanıcı iletişim kutuları mevcuttur.
  • Desteklenen istemciler: Office 365, Exchange 2013 ve 2016 için Outlook 2010, 2013, 2016 ve Outlook, Web üzerinde Outlook (Outlook.com), Outlook Mobile App (iOS ve Android), Chrome 54 ve sonraki sürümleri (Linux, OS X, ve Windows), Google Workspace aracılığıyla bağlanan Gmail hesapları, Gmail Eklentisi, tarayıcıda ve mobil istemcilerde Gmail ile uyumludur.

 


  

Çözüm Ortaklarımız


 The European House - Ambrosetti
 Software AG
 Pandea
 board
 UiPath
 Centric Software
 Alteryx
 Qlik
 Robusta
 Knowbe4
 Bilge Adam