Öngörüsel Bakım


Endüstriyel alanda nesnelerin interneti (IoT)  büyük veri ve öngörüsel analiz; fabrikanızın ortak ekipman bakımlarını rutin bir şekilde nasıl etkiler? 

Akıllı üretim Endüstri 4.0’ın kalbi niteliğindedir. Dijitalleşen dünya hayatımıza “akıllı fabrika” kavramını getirmiştir. Akıllı üretimde ekipman bakımı çok kritik bir rol oynamaktadır. Endüstri alanında nesnelerin interneti eğilimini takiben, birçok verinin toplanması için birçok makine gerekli sensörlerle donatılmaya başlamıştır. Bu sersörlerden gelen veri ile öngörüsel analitik modelleri bir araya getirildiğinde ortaya fabrika ve ekipman verimliliğinizi arttıran öngörüsel bakım kavramı çıkmıştır.

Öngörüsel bakım, bir makine bileşeninin gelecekteki arıza noktasını tahmin etme tekniğidir, böylece bileşen bir plana dayanarak, arızalanmadan hemen önce değiştirilebilir. Böylece, ekipman arıza süresi en aza indirilir ve bileşen ömrü en üst düzeye çıkarılır.

Öngörüsel Bakım ile;
• Arıza henüz gerçekleşmeden, daha önceden hazırladığınız risk öngörüleri ile belirlenen bakım aksiyon planlarınızı devreye sokarak plansız üretim duruşlarını en aza indirin.
• Arızaların temel nedenlerine inerek makine ve ekipmanların en verimli değerlerini belirleyin.
• Arıza ihtimallerini takip ederek makine ve ekipmanlar için gerekli yedek parça tedariğini önceden yaparak arızada kalma sürelerinizi aşağıya çekin.
• Arıza ile oluşabilecek iş güvenliği sorunlarını ortadan kaldırıp çalışanlarınıza güven verin.

Consulta Olarak;
Büyük veri nesnelerin interneti teknolojilerini kullanarak öngörüsel bakım çalışmaları ile şirketinizdeki makine ve ekipman arızalarını en aza indirmenizi sağlayacağız. Ayrıca üretimdeki plansız duruşları azaltmak için, farklı sektörel deneyimlerimizi firmanızdaki iş bilgisiyle harmanlayarak size özel etkin, kolay kullanılabilir, başarıları ölçülebilir bakım planları oluşturmaktayız.

Çözüm Ortaklarımız


 The European House - Ambrosetti
 Software AG
 Pandea
 board
 UiPath
 Centric Software
 Alteryx
 Qlik
 Robusta
 Knowbe4
 Bilge Adam