Makine Öğrenmesi (ML)

Makine Öğrenmesi (ML)

2019’un, doğru kullanım durumları ile başa çıkmak ve bu ürünleri üretmek için büyük verilerini, ürün süreçlerini akıllıca kullanan organizasyonlar ve teknoloji şirketleri için iyi bir yıl olacağı, pazarlarında bir sonraki seviyeye çıkacağı öngörülmektedir.

Önceki Sanayi Devrimi fiziksel ve mekanik güce sahipken, bu yeni devrim zihinsel ve bilişsel kabiliyetten faydalanacak. Bir gün, bilgisayarlar yalnızca el emeğinin değil aynı zamanda zihinsel emeğin de yerini alacak. Yapay zeka ve makine öğrenmesi, mikroçipten bu yana en büyük yeniliklerden biri olarak kabul edilmektedir.

Makine öğrenmesi, açıkça söylenmeden bir işi gerçekleştirmek için bilgisayarların kullandığı istatistiksel yöntem ve algoritmaların incelediği verilerden öğrenimi sağlayan bir yapay zeka biçimidir. Eğitim verileri, algoritmalar aracılığıyla modellerin oluşturulmasını sağlar. Makine öğrenim modeli, makine öğrenimi algoritmalarını verilen veriler ile eğittikten sonra ortaya çıkan üründür. Günümüzde, makine öğrenmesinin pek çok farklı kullanım alanı olduğunu söyleyebiliriz. Veri odaklı küresel ekonomilerde özellikle dijital dönüşüm alanında farklı ihtiyaç alanları oluşmaktadır.

Bunlardan birkaçı şu şekildedir. Tedarik Zinciri Yönetimi ve Envanter Yönetimi, IoT, Öngörücü bakım, Kişiselleştirme ve Müşteri Kaybını Önleme, Veri Güvenliği, Gerçek Zamanlı Analitik, Veri Entegrasyonu Hazırlama ve Yönetimi, Satış Gelir Tahmini, Kişisel güvenlik gibi alanlar ön plana çıkmıştır. Birçok işletme rekabet baskısı altında olduğu için endüstride, makine öğrenmesi algoritmalarına talep her geçen gün artmaktadır.

Değişen ihtiyaçlara göre, rekabet payının arttırılması, teknoloji stratejileriyle Consulta Yönetim Danışmanlığı olarak makine öğrenmesi danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.


Çözüm Ortaklarımız


software ag
board
INNA
ambrosettı
Bilge Adam
Ui Path
Centric Software
Alteryx
Qlik