None

Finansal Yeniden Yapılandırma

Finansal Yeniden Yapılandırma

Son ekonomik yavaşlama, piyasa koşullarında hızlı değişimler, kur dalgalanmaları, pazara yeni giren oyuncular ve yönetim hataları bir şirketi ciddi finansal ve operasyonel sıkıntıya sokabilir. Likidite sorunları ve limitli nakit akışı bu durumları izleyebilir. Finansal yeniden yapılandırma sürecinde bizim yaklaşımımız, yönetimin kredi verenler ve yatırımcıların kontrolünü ve güvenini yeniden kazanmasına yardımcı olur. 

Nakit Akımı Analizi

Sıkıntılı finansal durumlarda, bir şirket için ilk adım, kısa vadeli nakit durumu ve tahmininin değerlendirilmesidir (genellikle 13 veya 17 haftalık projeksiyonlar gerçekleştirilmektedir). Bu temelde ve paydaşların konumunun analizi, sonraki adımlar konusunda fikir birliğine varılacaktır. Nakit üretme önlemlerinin hazırlanmasına da yardımcı oluyoruz.  

Bağımsız İş İnceleme

Borç verenler ve yatırımcılar için iş incelemelesi gerçekleştirerek mevcut ve gerekli bilgiler arasındaki boşlukları kapatıyoruz. İşin kapsamı bireysel durum tarafından tanımlanır ve strateji incelemesi, yönetim değerlendirmesi, geçmiş finansal performans ve pozisyon analizi, iş planı incelemesi, yeniden yapılandırma seçeneklerinin ve önlemlerinin değerlendirilmesini içerebilir. 

Paydaş Müzakereleri

Yönetimin mevcut borç verenler ve diğer paydaşlarla olan görüşmelerini destekliyoruz ve yeni borç veya borç finansmanı yaratma konusundaki tavsiyelerimizi aktarıyoruz. 

Consulta’nın şirketler için finansal yeniden yapılandırma hizmeti aşağıdaki aktiviteleri içerebilir:

1) Yeniden yapılandırmada beklenti ve ihtiyaçların belirlenmesi

2) Optimal sermaye yapısının belirlenmesi

3) Alternatif yeniden yapılandırma senaryolarının yapılandırılması, değerlendirilmesi ve modellenmesi

4) İş planın ve finansal modelin hazırlanması

5) Sözleşmelerin ve diğer resmi belgelerin hazırlanma sürecinde destek


Çözüm Ortaklarımız


 The European House - Ambrosetti
 Software AG
 Pandea
 board
 UiPath
 Centric Software
 Alteryx
 Qlik
 Robusta
 Knowbe4
 Bilge Adam