Denetim Hizmetleri

Denetim Hizmetleri

Consulta’nın, denetim alanında verdiği hizmetler kapsamında hem genel denetim hem de özel denetim faaliyeti bulunmaktadır.

Şirketlerin iş ve sosyal güvenlik alanındaki tüm uygulamalarını denetleyerek, mevcut uygulamalarının 5510 sayılı ve 4857 sayılı kanunlar ile mevzuata uygun olup olmadığını tespit eder.

Yapılan tespitlere binaen alınması gereken aksiyonlarla ilgili olarak şirketlere raporlama yapar ve denetim sonrası toplantı ile bu bulgularını ve aksaklıkların çözüm yollarını şirket yetkililerine aktarır. Böylelikle şirketler, Bakanlık denetimlerine hazır hale gelir.

Consulta bu hizmet kapsamında, iş sözleşmeleri, işyeri iç yönetmelikleri, özlük dosyaları, alt işveren-asıl işveren uygulama ve sözleşmelerin ile diğer uygulamalar ve bordro denetimi hizmetlerini sunmaktadır. Bordro denetimi ile bordro üzerinde yapılan tüm kesintiler ve ödeme kalemleri incelenerek, şirketlere avantajlı çözümler sunmaktadır. Bunların yanı sıra işyeri bildirimi, sigortalı işe giriş ve işten çıkış işlemlerinin mevzuata uygunluğunun denetimini de yapmaktadır.


Çözüm Ortaklarımız


The European House - Ambrosetti
Software AG
Pandea
board
UiPath
Centric Software
Alteryx
Qlik
Robusta
Knowbe4
Bilge Adam