İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Danışmanlık Hizmetleri

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Danışmanlık Hizmetleri

Consulta, sahip olduğu 40 yıllık tecrübe ve bilgi birikimini dürüst ve kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeden sektöründe saygın ve öncü kurum olmanın sorumluluğu ve bilinciyle hizmet vermektedir. Bur sorumluluk ve bilincini, iş hukuku ve sosyal güvenlik anlanına da taşıyan Consulta, stratejik çözüm ortaklığı kurduğu firmalara bu alanda da yetkin ve deneyimli çalışanlarıyla çözüm üretmektedir.

Bu hizmet kapsamında Consulta, şirketlere, Sosyal Güvenlik Kurumu işlemleri, fesih süreçleri, işe iade ve hesaplamaları, kıdem, ihbar ve izin ücreti, işyerinin devri, birleşmesi, iş sözleşmeleri ve iç yönetmeliklerinin oluşturulması, yasal tüm yükümlülüklere uyum çalışmasının yapılması gibi iş ve sosyal güvenlik alanında çözüm oluşturmaktadır.


Bülten 

Consulta, şirketlerin iş ve sosyal güvenlik alanındaki uygulamlarını güncellemesi ve önemli mevzuat değişikliklerinin bildirilmesi amacıyla güncel ve düzenli olarak yayınlar.


Toplu iş Hukuku Danışmanlığı

Consulta toplu iş sözleşmesi yetki ve görüşme süreçlerinde, toplu iş sözleşmesinin yorumlanması ve uygulanmasında, firmalara danışmanlık sağlamaktadır.

Bu hizmet sayesinde şirketler, sendikalaşma ve toplu sözleşme aşamasında Consulta tecrübesi desteği ile sürecin tüm risk ve yönlerini öğrenebilecektir.


Alt İşveren-Asıl İşveren Uygulamaları ve Danışmanlığı

Consulta, firmalara outsource/hizmet alım-alt işveren olarak verilen hizmetlerin, yasal süreçlere uygunluğunu denetler ve bu konular hakkında uzman görüşü verir.

Böylelikle firmalar, gerek İş Kanunu gerekse de Alt işverenlik Yönetmeliğine uygun şekilde hizmet alımına gider ve olası riskleri önler.


İdari Para cezaları ve Dava Süreci Danışmanlığı

Consulta, firmaların Çalışma ve İş Kanunu ve Sosyal Güvenlik Kurumu nezdinde uygulanan idari para cezası, sigorta prim farkları ve diğer uyuşmazlıklarla ilgili danışmanlık sürecini yürütür. Böylelikle firmalar, olası itiraz süreci ve muhtemel dava sürecindeki riskleri öngörür ve sorunun çözümü için Consulta deneyimlerinden faydalanır.


Çözüm Ortaklarımız


software ag
board
INNA
ambrosettı
Bilge Adam
Ui Path
Centric Software
Alteryx
Qlik

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Consulta olarak sunduğumuz hizmetlere göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.