None

Diğer Hizmetler

Diğer Hizmetler

-Emeklilik Planlama

Consulta, şirketlerin Yönetim Kurulu üyelerinin, ortaklarının, talep halinde şirket çalışanlarının ve bağımsız kişilerin sigortalılık durumlarını kontrol ederek emeklilik planlamasını sağlıklı ve doğru şekilde yapar.

Ayrıca sigortalılık statülerinde meydana gelen çakışma durumlarında sürecin yönetimine destek vermektedir.

-Asgari İşçilik ve Uzlaşma

Consulta, başta inşaat sektörü olmak üzere, birçok sektör için uygulamada olan asgari işçilik konusunda danışmanlık verir. 

Asgari işçilik oranının belirlenmesi ve bu orana itiraz sürecinin yönetimini yapmaktadır.

Bu hizmet sayesinde, iş alan müteahhit/asıl işveren ya da yapım şirketlerinin Sosyal Güvenlik Kurumundan ilişkisizlik alma sürecini kolaylaştırarak, planlamalarını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlar.

SGK Müfettişleri tarafından yapılacak denetimler öncesinde danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Olası sorunlarda ya da itirazlarda uzlaşmanın sağlanması adına çalışmalar yapıp şirketlere sunmaktadır.

Bu hizmet kapsamında, tüm hesaplama ve yönlendirmeler Consulta bilgi ve tecrübesi ile gerçekleştirilir.

-Yabancı Uyruklu Çalışma İzni

Consulta, Türkiye'de mükim şirketlerin, çalıştırmak istediği yabancı uyruklu kişilerin, Türkiye'de çalışması için yasal şartların yerine getirilmesine destek sağlar. Bu hizmet kapsamında, kişinin kapsam ve şartları uygunsa, muafiyet; değilse çalışma izni sürecinin yürütümünü sağlar ve çalışma izni şartını yerine getirir.

-Eğitim

Consulta bünyesinde hizmet verdiğimiz şirketlere belirli periyotlarla hem yüz yüze hem de online olarak alanında uzman çalışanlarımız tarafından eğitimler verilmektedir.

 Eğitimler iş hukuku, sosyal güvenlik mevzuatı, iş güvencesi, asgari işçilik uygulamaları, bordrolama, istihdam teşvikleri, teftiş ve dava süreçleri gibi konular üzerinde yoğunlaşmaktadır.Çözüm Ortaklarımız


 The European House - Ambrosetti
 Software AG
 Pandea
 board
 UiPath
 Centric Software
 Alteryx
 Qlik
 Robusta
 Knowbe4
 Bilge Adam